Bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim- zabawki i akcesoria

owano wyłącznie pieluchy nadające się do prania i kolejnego użycia. Dawne...pieluszki były kawałkiem tkaniny umieszczonym między nóżkami dziecka, przytwierdzonym zazwyczaj drugą pieluchą, specyficznie zawiązywaną. Pod koniec XX wi

Dodane: 05-10-2015 11:28
Bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim- zabawki i akcesoria Bezpieczeństwo dziecka na pierwszym miejscu. Dlatego należy inwestować w bezpieczne produkty dla dzieci. Warto zobaczyć , albo inne firmy sprzedające takie rzeczy.

Pieluszka wielorazowa

Dawnej stosowano wyłącznie pieluchy nadające się do prania i kolejnego użycia. Dawne...pieluszki były kawałkiem tkaniny umieszczonym między nóżkami dziecka, przytwierdzonym zazwyczaj drugą pieluchą, specyficznie zawiązywaną. Pod koniec XX wieku na pieluchy stosowano najczęściej tetrę lub flanelę. W celu zabezpieczenia przed przemoczeniem ubranka dziecka na pieluchę materiałową zakładano często majteczki wykonane z ceraty.

Takie pieluchy były stosowane też według wskazań ortopedów do tzw. pieluchowania dziecka z podejrzeniem zwichnięcia stawu biodrowego. Pielucha była w tym celu złożona szeroko, tak by rozstaw nóżek pozostawał dość duży.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pieluszka


Produkty dziecięce

Produktów typowo dziecięcych na rynku jest coraz więcej. Jest to duża grupa potencjalnych ?konsumentów?- co prawda rzeczywistymi konsumentami są rodzice- dlatego dużo firm poszerza swój asortyment o kolejne produkty.

Ile z nich jednak naprawdę potrzebujemy- przecież dziecko nie musi być karmione gotowymi obiadkami, a nawet zdaniem niektórych specjalistów, nie powinny. Oczywiście są produkty bardzo przydatne, jak na przykład nietłukące się naczynia z melaminy, pieluszki jednorazowe itp.


Tablety, komputery i smartphony dla dzieci

O tym czy dzieci powinny na co dzień korzystać z dobrodziejstw nowoczesnej technologii było już dużo. Opinie są podzielone, a część ekspertów zaznacza, że ograniczenie dostępu do współczesnych rozwiązań technologicznych ograniczy szanse naszej pociechy na dobry rozwój.

Jednak wszystko z umiarem- pewnie nie raz widzieliście dziecko, które nie potrafi zawiązać butów, a na tablecie jest w stanie włączyć wi-fi, zainstalować aplikację i ją skonfigurować. To już lekka przesada i trochę niezdarność rodziców w kwestii wychowywania pociechy. Najgorsze jest to, że rówieśnicy nie widzą w tym nic dziwnego. Sprawia to, że potrzeba poznawania świata może być na drugim, albo i dalszym miejscu.