Co nieco o ślubach, fotografach i samochodach

Dodane: 24-02-2015 09:28
Co nieco o ślubach, fotografach i samochodach Na każdą istotną uroczystość w naszym życiu należy się dobrze ubrać, ale również warto zadbać o odpowiedni transport, którym pojedziemy na miejsce. Są wydarzenia mniej i bardziej istotne, ale wydaje mi się, że najważniejszą okazją,...Na każdą istotną uroczystość w naszym życiu należy się dobrze ubrać, ale również warto zadbać o odpowiedni transport, którym pojedziemy na miejsce. Są wydarzenia mniej i bardziej istotne, ale wydaje mi się, że najważniejszą okazją, aby pokusić się o wynajem będzie ślub. Wynajem auta do ślubu śląskie - i możemy się przejechać Ferrari, Ford Mustang czy innym wymarzonym pojazdem na nasz własny ślub!

Wybieramy fotografa ślubnego

Przejrzyjmy nie tylko galerię na stronie fotografa, ponieważ lądują tam wyłącznie wybrane, najlepsze zdjęcia. Zwróćmy uwagę również na bloga - tam najczęściej są zdjęcia z każdego ślubu, a jeżeli nie, to na pewno będzie ich więcej, niż w portfolio. A jeżeli fotograf nie ma bloga? Cóż, to nie za dobrze o nim świadczy.


Tani fotograf to nie koniecznie dobry fotograf

Kolejna kwestia, to wymagajmy podpisania umowy, żeby nie okazało się, że wyjdą później jakieś dodatkowe kwoty do zapłaty. Najlepiej podpisać umowę precyzującą zakres wykonanych przez fotografa prac (ilość zdjęć, fotoksiążka, itd.).

Niestety, większość ujęć ślubnych jest po prostu zła, nawet pod aspektem techniki fotografowania, a co dopiero jeśli chodzi o artyzm. W wypadku tego rodzaju usługi decydujący głosnależy do klientów, z tego powodu liczy się - najczęściej cena.


Warto wszystko wcześniej zaplanować

Przede wszystkim - jeśli bierzemy ślub w sezonie letnim, musimy się liczyć z tym, ze fotograf może nie mieć wolnych terminów. Pamiętajmy, że śluby mają miejsce zazwyczaj w soboty, więc inna para może nam "sprzątnąć" fotografa sprzed nosa.

Z tego powodu polecam wczesną rezerwację, żeby uniknąć problemów. Zwłaszcza, jeśli wymarzyliśmy sobie, że ta konkretna osoba będzie robić nam zdjęcia.


Nie patrz na cenę, patrz na portfolio i opinie

Inna sprawa, że są również zdjęcia wybitne. Za tym idzie odpowiednio duży koszt, oraz trudność z rezerwacją terminu. Nic dziwnego, jakość musi być droga, a i tak klientów nie brakuje.

Czy warto zatrudnić takiego artystę na swoim ślubie? Cóż, to zależy jakie kto ma gusta. Dobre zdjęcia zawsze będą piękną pamiątką, którą bez wstydu można pokazywać następnym pokoleniom. Moim zdaniem - warto. Bo to jedyne (poza wspomnieniami) co zostanie z tego wyjątkowego dnia.