Zaproszenia ślubne piszemy zawsze w trzeciej osobie i według zasad savoir-vivre powinno wypełniać się je czarnym tuszem ? zasada ta dzisiaj jest jednak już anachronizmem.Zaproszenia nie powinny zawierać podpisów oraz daty, a także miejsca wysłania.
W górnej części karty, w pierwszym akapicie zamieszczamy informacje, o tym kto zaprasza, poniżej zwrot w stylu: mamy zaszczyt zaprosić.Kolejna linijka to imię i nazwisko osoby lub osób zapraszanych, następnie informacje o ślubie oraz ewentualnym weselu (tj.kiedy i gdzie ono się odbędzie).
Na samym końcu zaproszenia zamieszczamy skrót R. S. V.P.(respondez s?il vous plait ? franc.
proszę odpowiedzieć) oraz numer telefonu, aby goście mogli potwierdzić swoje przybycie lub odmówić.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne
Będą one trafiały do najbardziej nietypowych miejsc, a dzięki temu sprawiały przyjemność wielu osobom.
Natomiast oficjalne zaproszenia okolicznościowe są bardziej stonowane, a ich producenci są otwarci na przygotowywanie nawet najbardziej wyjątkowych zaproszeń okolicznościowych.
Wobec tego produkcja takich zaproszeń może się okazać naprawdę bardzo odpowiedzialnym, a jednocześnie dochodowym zajęciem.Wszystko to sprawia, że naprawdę warto zajmować się produkcją różnego rodzaju zaproszeń.
Będą one trafiały do bardzo różnych odbiorców. .