sztukateria wewnętrzna

Duży wybór sztukaterii do wnętrza:

Jakość przede wszystkim

Dywany, lampy, wazony, zasłony itp.
To rzeczy, które poza meblami pochłoną sporą część budżetu przeznaczonego na remont i odnowienie pomieszczenia.
Dlatego warto kupować te rzeczy nie kierując się zasadą 'jak najtaniej'.

W przypadku dywanów jest to szczególnie niepolecane, ponieważ te dobrej jakości z pewnością wytrzymają dłużej niż masowo produkowany chodnik. Generalnie warto przyjąć zasadę, że lepiej kupić raz a porządnie.

Nawet jeżeli wystrój nam się znudzi to dobrej jakości i dobrze wykonane przedmioty możemy bez problemu odsprzedać i część zainwestowanych pieniędzy odzyskać, czego nie zrobimy z marketowymi dywanami.

Doceń mieszkania w budynkach z historią

sztukateria wewnętrzna Podobno o gustach się nie dyskutuje.

Ale o stylach już jak najbardziej.

Jeżeli mamy to szczęście mieszkać w budynku z historią, warto we wnętrzu ten aspekt podkreślić.

No dobrze - ale jakiego rodzaju są to budynki? Na przykład kamienice, zwłaszcza te po udanej renowacji, mają naprawdę swój urok i nie warto urządzać mieszkania w takim budynku w nowoczesnym, modernistycznym stylu.

Takie wnętrza charakteryzują się najczęściej wysokimi sufitami, dużymi oknami i przestronnymi pokojami.

Niestety - bardzo wielu ludzi zamienia je w koszmarki, kładąc na podłodze panele, ściany malując na intensywne kolory i niszcząc oryginalne zdobienia.

Nie tędy droga!

Dobrane szczegóły

Dobrze dobrane detale i dodatki, o odpowiednich kolorach i właściwie rozmieszczone potrafią zdziałać cuda w każdym pokoju: czy to salonie, czy sypialni.

Ważne jest, aby dobierać dodatki do innych, które już posiadamy.

Należy też przede wszystkim mieć jakąś wizję całości i zachować w tym temacie konsekwencję. Możemy wybierać spośród wielu rozmaitych stylów, a wiele inspiracji można znaleźć w katalogach meblowych, pismach wnętrzarskich, czy bardziej nowocześnie, w Internecie.
Dla mniej uzdolnionych, można również skorzystać z porady dekoratora wnętrz, ale to wyraźnie zwiększy koszty całej metamorfozy pomieszczenia..

Widok do druku:

sztukateria wewnętrzna